Piękno zaklęte w pocztówce...

Translate:
Tłumacz:

66. wtorek Japonia

2014-08-26 20:59:50, komentarzy: 1

JP

Kyoto / Kioto - off

Distance: 8,874 km

Travel time: 7 days

Tō-ji (jap. 東寺 Świątynia Wschodnia) – jedna z najstarszych i najważniejszych świątyń buddyjskich w Japonii, w 1994 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obejmuje kilkanaście budowli, z których większość to wysokiej klasy zabytki. Najsłynniejszą z nich jest zbudowana w roku 826 pięciokondygnacyjna pagoda o wysokości 57 m, najwyższa na terenie Japonii. Pięciokrotnie zniszczona przez pożary, obecnie istniejąca została odbudowana w 1643 roku. Główny pawilon (kondō), pochodzący z VIII w., również zniszczony przez pożar w roku 1486, zrekonstruowano na początku XVII w.

Świątynię wzniesiono w Kioto w 607 roku w pobliżu południowej bramy miasta, zwanej Rashōmon, na polecenie cesarza Kammu po przeniesieniu stolicy z Nary. Druga ze świątyń w tej okolicy, Sai-ji (Świątynia Zachodnia) nie zachowała się. Tō-ji była największą świątyniąHeiankyō. W roku 804, po swym powrocie z Chin, sławny mnich Kūkai umieścił w niej przywiezione dzieła sztuki buddyjskiej. Na terenie kompleksu Tō-ji przechowywanych jest do dziś wiele cennych zabytków sztuki japońskiej, m.in. rzeźby sakralne i rękopisy.

źródło: Wiki niezastąpiona

 

 

 

Dziś w skrzynce bogato

1 x Estonia - swap z przemiłą Misslipa

2 x Kanada - swap z Joyce'm

6 x off - Niemcy x 2, Irlandia (od Polki), Japonia (dziś foto), Portugalia, Białoruś

wszystkie cudne, niestety nie poskanowane

Kategorie wpisu: otrzymane, oficjalne PC, swap PC
Tagi wpisu: Japonia
« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Abigail (BatMiriam) 14:49, 16 października 2014

    Piękny zachód słońca i w ogóle piękny blog. Mam nadzieję, że znowu coś się tutaj pojawi. Pozwolisz się zaprosić do mnie?- http://tajemniceczerwonejskrzynki.blogspot.com

    Odpowiedz
Kreator stron www - szybka strona internetowa